Битолчанец фрлил отпушок во ресторан и предизвикал пожар

Денеска маж од Битола фрлил отпушок од цигара во угостителски објект, при што предизвикал пожар на надворешните единици од клима уредите.

СВР Битола поднесе кривична пријава против М.М.(49) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

14.06.2024 - 20:33

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега