Битолчанец ја турнал по скали сопственичката на куќата во која ограбувал

 

СВР Битола поднесе кривична пријава против 31-годишниот Е.Ќ. од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојничка кражба“.

На 25.06.2020 на ул.„Шар планина“ во Битола, пријавениот влегол во куќа и додека пребарувал, бил затекнат од оштетената Л.Ѓ.(70), по што ја турнал по скалите, а таа паднала и се здобила со тешки телесни повреди.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.07.2020 - 16:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега