Битолчанец починал откако се вратил од Канада, се проверува дали имал Ковид 19

Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, вчера попладне починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, објави ТВ 21.

Станува збор за маж на возраст од околу 60 години, кој по враќањето од Канада бил во самоизолација.

Допрва ќе се утврдуваат причините за неговата смрт. Земен е брис и испратен во Скопје за тестирање на корона вирус.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

31.03.2020 - 08:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега