Бизнисмени и адвокати на неа - УЈП ја објави листата на должници

Вупно 1.995 фирми и 2.520 физички лица се на најновата листа на Управата за јавни приходи (УЈП) кои не платиле даноци придонеси и царини. 

Вкупниот долг  кон државата според УЈП изнесува 10.114.683.435 денари, што за разлика од претходната листа е помалку за 84.458.111 денари.

Нето-долгот за даноци и придонеси изнесува 9.973.012.126 денари, додека долгот за царински давачки е 141.671.309 денари.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.10.2019 - 12:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега