Блокирани сите улици од Карпош до Ѓорче

Повторно е блокиран булеварот „Партизански одреди” на потегот од трговскиот центар Сити Мол до Ѓорче Петров, поради изведба на градежни работи, пренесе Курир.

Блокирани се и алтернативните патишта, со гужва во сообраќајот. Растеретување на гужвата се обидува да направи полицијата, но залудно.

Во наредниот период треба да започне реконструкцијата и на преостанатиот дел на булеварот „Партизански одреди“ во Влае, поточно делницата од мостот Влајко до мостот Обединети нации.

 

 

 

17.10.2018 - 11:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега