Богатство од 10 цифри: „Фобс“ ја објави листата на најбогати луѓе во светот, а Кајли втора година по ред е на прво место

Кајли Џенер втора година по ред е најмладата милјардерка во светот!

Фобс  ја објави годишната листа на милијардери, по која Кајли е повторно на првото место.

Таа со само 22 години е најмладата милијардерка на светот благодарение на својот козметички бренд „Кајли Козметик“.

Минатата година Кајли исто така беше прва на листата, а од тронот го симна Марк Закенберг кој стана милијардер во 2008 година, на 23 годишна возраст.

Со договорот кој е склучен во 2020 година, бизнисот на Кајли се проценува на 1,2 милијарди долари, а таа поседува 49 % од компанијата.

Инаку Кајли е една од 2.095 луѓе во светот кои поседуваат богатство од 10 цифри.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.04.2020 - 15:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега