Богоевски: Груевски ќе зема плата од граѓаните додека е во затвор

Не собравме 80 гласа, Груевски ќе продолжи да биде пратеник и да зема плата од граѓаните додека е во затвор, напиша на својот фејсбук-профил пратеникот Павле Богоевски.

На денешната собраниска седница не му е одземен мандатот на Груевски затоа што за таа предлог-одлука не гласаа 80 пратеници, немаше двотретинско мнозинство.

 

 

 

 

09.11.2018 - 13:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега