Болно за гедање: Воспитувачки во белградска приватна градинка ги малтретираат децата кои лежат на подот беспомошни (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појавија нови снимки за злоупотреба на деца, овој пат, наводно, од приватната градинка „Замак“ во Вождовац. Снимките, направени со мобилен телефон, понекогаш се болни за гледање.

На снимките се гледа како воспитувачки малтетираат деца. Една од нив буквално го влече држејќи го под мишки, а пак друга го држи детето на под и го гази додека тоа плаче.

Родиители кажуваат дека од снимките се гледало како една воспитувачка му става сосила цуцла на дете кое има само две години иако тоа одбива.

Надлежните направиле увид во хорор-градинката и нашле просторија каде децата ги заклучувале ако не се „мирни“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.01.2021 - 10:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега