Бомба кашикара пронајдена во шахта во населба Хиподром

 

Рачна бомба пронајдена во шахта во населба Хиподром.

„На 22.06.2020 во 16,30 часот во СВР Скопје, Р.Ј. од Скопје пријавил дека во сопствениот двор во населба Хиподром  при извршување градежни работи во шахта пронашол експлозивна направа“ соопштуваат од МВР.

Полициски службеници од Полициска станица Гази Баба излегле на местото на настанот и констатирале дека се работи за неактивирана рачна бомба М-75(кашикара).

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Експлозивната направа е подигната од местото на настанот од Единицата за aнтитероризам при МВР за понатамошна постапка. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.06.2020 - 10:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега