Борисов до Мицкоски: ,,Вие поткрепите ли Договорот со Бугарија“ (ВИДЕО)

 

На самитот на Европските народни партии во Загреб се оствари средба меѓу бугарскиот премиер Бојко Борисов и лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Бојко Борисов  го ,,прегледа“ дали добро се избричил Мицкоски и го праша: ,,Дали сте за европската перспектива на Северна Македонија".

,,Вие поткрепите ли Договорот со Бугарија, треба јасно и гласно да го кажете тоа…“-праша Борисов.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.11.2019 - 08:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега