Борисов и Вучиќ го отворија Коридорот 10

Денеска е свеченото отворање на источниот крак од Коридорот 10 во Србија. На отворањето присуствуваат српскиот претседател Александар Вучиќ и премиерот на Бугарија Бојко Борисов, кои со вино наздравија за новиот автопат кој ќе ги поврзи двете земји.

По 14 часот, патниците ќе може да го користат новиот автопат со должина од 86,9 километри, преку кој од Ниш до граничниот премин Градина со Бугарија ќе се стига за околу 50 минути.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.11.2019 - 14:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега