„Брате зошто не ме послуша, зошто не остави" - Семејството на српскиот рапер скршено од болка

Семејството на српскиот рапер Далибор Андонов Гру кој трагично го загуби животот во вода во Земун при страшна несреќа, е скршено од болка и завиено во црно.

Неутешните членови на неговото семејство не можат да се помират дека Гру веќе го нема, а меѓу нив е и постариот брат на Гру, Игор, кој го молел кобниот ден да не оди во реката.

- „Брате зошто не ме послуша, зошто не остави, врати се веќе никогаш нема да те пуштам", лелекал тој во семејната куќа.

Наводно тој и братот се виделе еден час пред несреќата и тој го молел да не оди во реката и да не се занимава дента со екстремните спортови на вода, но српскиот рапер сепак не го послушал и одлучил да замине.

Зад себе остави сопруга и два сина. Фатални за него биле скршениците на кичмата од ветрот кој го кревал во воздух и силно го спуштал во вода каде тој се давел. Се било готово за 20 секунди.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.09.2019 - 09:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега