Британски дипломат почина од коронавирусот во Будимпешта

Заменик шефот на мисијата во британската амбасада во Будимпешта, Стивен Дик, кој бил заразен од коронавирусот почина, соопшти денеска Форин офис.

37-годишниот дипломат починал вчера, а на функцијата бил од декември минатата година.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.03.2020 - 19:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега