Брутална одмзада на Џихадистите: Им го убија лидерот, а тие возвратија со ракети (ВИДЕО)

 

Откако командантот на палестинската џихадистичка група iЏихад, Баха Абу Ал Ата, беше убиен во напад на Израел, околу 50 ракети беа лансирани од Појасот Газа кон Израел.

Една ракета е снимена како паѓа на автопат.

Во вторникот наутро биле лансирани 50 ракети од Газа, од кои 20 ги пресретнале израелскиот систем за противвоздушнса одбрана.

Сирените се огласле во Ришон Лечион, Холон и Сдерото и во околината околу Газа.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.11.2019 - 11:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега