Бугарските обвинители: Се надеваме дека до крајот на следната недела семејствата ќе си ги добијат телата на загинатите во несреќата

Бисер Јорданов-Михајлов, заменик-окружен јавен обвинител на Окружното јавно обвинителство Перник во Бугарија, изјави дека се надева дека до крајот на следната недела семејствата би ги добиле телата на своите најблиски кои го загубија животот во автобуската несреќа во Бугарија.

Инаку, на автопатот „Струма“, во близина на Перкин починаа 45 македонски патници, а 7 преживеаја во фатална автобуска несреќа.

27.11.2021 - 12:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега