Царовска во посета на градинка во градба во Брвеница

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска денеска ќе го посети објектот во градба на градинката во Општина Брвеница.

Оваа градинка, како што соопшти Министерството за труд и социјална политика, се гради согласно Програмата на Владата за изградба, опремување и одржување на објекти за детска заштита за 2019 година.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.09.2019 - 09:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега