Цеца ќе стане баба, нејзиниот син и снаа чекаат бебе - пејачката соопшти како се чувствува

Светлана Цеца Ражнатовиќ е пресреќна затоа што дознала дека ќе стане баба. Нејзиниот син Вељко Ражнатовиќ и неговата вереница Богдана очекуваат дете.

„Среќна сум“, кратко рекла за Курир.рс, со што потврдила дека ќе стане баба.

Имено, вереницата на Вељко е бремена веќе два месеци. Тие прво ѝ се јавиле на пејачката да ѝ ја соопштат радосната вест.

„Пресреќна сум, ова е многу убава вест за моето семејство. Се радувам, Не верував кога ми соопшти Вељко, а потоа сите емоции се измешаа. Не умеам да го опишам чувството, се уште сум под еуфорија. Снаата ќе ја пазам и мазам уште повеќе, за новиот член да ни стигне во веселба и радост“, напишала Цеца на Инстаграм.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.10.2019 - 12:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега