Цел град утре без вода за пиење од 9 до 20 часот

Граѓаните на Општина Неготино утре ќе останат без вода за пиење во периодот од 9 до 20 часот.

Прекинот со водоснабдувањето е поради преспојување  на новоизградената линија на главниот цевковод ф300 во Кавадарци, информираа денеска од ЈП ,,Комуналец” – Неготино.

Оттаму ги замолија граѓаните за разбирање и трпение

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.02.2021 - 13:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега