Чавков: Загинати четворица италијански и двајца косовски државјани во авионската несреќа кај Кожле

Директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков потврди дека авионот исчезнал од радарот во 17.40 часот на 10 километри во правец кон југ од скопскиот аеродром. Авионот полетал од Тревизо, Италија и побарал дозвола за слетување во Скопје за дополна на гориво. Тој паднал во близина на селото Ветерско кај Велес. Во несреќата загинаа четворица италијански и двајца косовски државјани во близина кај село Кожле.

 
 
06.09.2016 - 21:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега