Чекавме да заспие па одевме да се исплачеме: Синот и пријателката на писателката ги опишаа нејзините последни денови

Писателката Исидора Бјелица имала тешки моменти пред нејзината смрт, раскажуваат синот Лав и пријателката Пајкиќ.

Тие велат кога ја посетувале во болница чекале да заспие па потоа да се исплачат без да ги види.

-Знаевме дека нејзината врста на канцер е опасна и оти прогнозите никогаш не беа добри. Чудо е што успеа да издржи осум години.Многу и сме благодарни што се бореше што подолго да биде со нас-велат синот и пријателката. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.08.2020 - 12:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега