Членови на Судскиот Совет дојдоа во Апелација

Виолета Богојеска, Владе Богдановски и Шемседин Јусуфи, членовите на Судскиот совет, дојдоа и по еден час си заминаа од Апелациониот суд по најавите на Русковска за финансиска истрага.

- „Решението за Јанева не сме го добиле. Но, ние дадовме негативно мислење. За советот што ја донесе одлуката за куќен притвор, ќе отвориме финансиска истрага“, рече вчера Русковска за „А1он“.

Тие биле еден час внатре, а потоа не дале изјави.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.11.2019 - 11:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега