Чудни и необични „камења“ испливаа после ураганот Дориан- пронајдено историско богатство

Иако остави пустош зад себе, ураганот Дориан на некои луѓе им донесе и мал богатство.

Во налет на опасниот ураган загинаа 44 лица, а мноу семејства останаа без домови.

Сепак постојат луѓе кои знаат дека после голема бура има надж да се најде богатство и вредни предмети, па тргнале во лов по богатство по плажите.

„Имавме среќа и најдовме некои чудни округли камења“ рекле Арон и неговата девојка.

Имале среќа па наишле на ѓулиња од време на Граѓанската војна.

Арон истакнал дека тој и неговата девојка имале среќа и пронашле важни историски предмети.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.09.2019 - 17:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега