Ципрас разговарал со Мајк Пенс за спорот со името

Грчкиот премиер Алексис Ципрас имал телефонски разговор со американскиот потпретседател Мајк Пенс за случувањата на Балканот и преговорите околу името.

Инаку, вчера премиерот Зоран Заев по лидерската средба кажа дека предлогот е Илинденска Република Македонија и порача дека треба четвртиот Илинден да е спас за сите.

 

 

 

20.05.2018 - 10:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега