Ципрас: За нас тие никогаш нема да бидат Македонци туку Славјаномакедонци

Грчкиот премиер Алексис Ципрас за време на неговиот настап на државната грчка телевизија ЕРТ каде што гостуваше во дебатна емисија со двајца грчки новинари, изјави дека никогаш нема да не нарекуваат Македонци.

– Не признаваме македонска нација…никогаш нема да ги нарекуваме Македонци, ние секогаш ќе ги нарекуваме Славјаномакедонци, изјави Ципрас во дебатата. 

 

 

 

14.06.2018 - 10:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега