Црн ден на српската естрада: По Гру почина уште еден српски пејач

Бојан Васиќ, фронтменот на групата „Безобразно зелено" од Србија, починал вчера, а од него се прости неговиот пријател Дејан Цукиќ со објава на Фејсбук.

- Каков ужасен ден беше вчера, Се повратив едвај по шокот за загубата на Гру, а сега не напушти уште некој многу близок, напиша тој.

 

За потсетување, пејачот Гру почина во вода во Земун, а ќе биде погребан во четврток. Зад себе остави два сина и сопруга.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.09.2019 - 19:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега