Црн ден за Велика Британија: Над 900 мртви

Во Велика Британија денеска потврдени се 5.492 случаи со коронавирусо, а забележан е и црн рекорд со 938 смртни случаи, со што бројот на мртви надмина 7.000.

Во Британија досега регистрирани се 60.733 случаи со коронавирус. Во критична состојба се повеќе од 1.500 луѓе.

Меѓу заразените е и премиерот Борис Џонсон кој од понеделникот се наоѓа на интензивна нега.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.04.2020 - 19:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега