Црногорец кој имал само 33 години е најмладата жртва на коронавирусот во Лацио

Црногорец стар само 33 години е најмладата жртва на коронавирусот во Лацио, пренесува РТЦГ повикувајчи се на италијанските медиуми.

Според наведеното, маж од Црна Гора , кој бие позитивен на коронавирусот починал во болница ноќта помеѓу 24 и 25 март.

Тој бил хоспитализиран во болницата Спаланцаниа во Рим, а тамошните медиуми пренесуваат дека е наложена обдукција за да се потврди дали страдал од некои хронични заболувања.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.03.2020 - 08:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега