Цветанова: Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот премиер Зоран Заев зборува лошо за францускиот претседател Емануел Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти…

„Во 8 мин. разговор затвора аеродроми, населува мигранти, дозволува пушење на марихуана на јавни места и изјавува дека Макрон е ужасен. Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“…, коментира Цветанова.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.07.2020 - 11:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега