Данела Арсовска го претица Шилегов, според најновите информации на ДИК

Согласно последните информации на ДИК, независната кандидатка за градоначалник со поддршка од ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска го претица Петре Шилегов, кандидатот за градоначалник на СДСМ.

Арсовска после 16,93% пребројани избирачки места има 13.034 гласови со  38,03%, а Шилегов има 12.138 односно 35,41% гласови.

18.10.2021 - 00:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега