Дебар: И се заканил дека ќе и ги објави разголените фотографии ако не му даде 2000 долари

Дебарчанец со закана сакал да заработи 2000 долари од страна на своја сограѓанка.

Се работи за 33-годишниот С.С од Дебар кој месецов од 29-годишна жителка на  Дебар побарал да му даде парични средства во износ од 2.000 американски долари, заканувајќи и се дека во спротивно на интернет страниците ќе објави нејзини фотографии со компромитирачка содржина.

Дебарчанката исплашена за нејзиниот углед се сретнала со пријавениот и му дала поголема количина златен накит.

ФОТО:Сител

најчитано сега