Деца нападнати во автобус на ЈСП

Нападите во автобусите на ЈСП не престануваат, вчера биле нападнати две деца во автобусот со број 55 среде бел ден.

Во 18.00 часот вчера во СВР Скопје, 41-годишниот А.Н. од село Чајле, гостиварско, пријавил дека истиот ден околу 12.40 часот во автобус број 55 на ЈСП неговиот 16 - годишен син и неговиот другар Е.Ф.(19) од Дебар биле физички нападнати од четири лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.03.2019 - 15:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега