Дел од општина Петровец денеска без струја

 Без електрична енергија денеска од 9:00 до 15:00 часот ќе останат дел од корисниците од Средно Коњари, Горно Коњари и село Дивље во општина Петровец.

Како што информира РЦУК-Скопје, прекините се поради планирани технички зафати во електросистемот во Скопје.

26.11.2022 - 10:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега