Дел од Скопје денеска ќе биде без вода

Дел од корисниците лоцирани на улицата „Христо Татарчев“ краци 22 и 22а денеска од 9 часот ќе останат без вода за пиење. 

Како што информира ЈП „Водовод и канализација“, прекинот е поради два улични дефекти на улицата „Христо Татарчев“ 22 и 22/33 во населба Припор. 

 

 

 

18.07.2018 - 09:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега