Делегација на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп положи свежо цвеќе на споменикот во чест на загинатите војници кај Карпалак

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп на одбележувањето на 19 годишнината од Карпалак.

Делегација од ВМРО-ДПМНЕ на чело со пратениците Петар Ристески и Ане Лашкоска денеска положија цвеќе пред споменикот во чест на трагично загинатите војници на Карпалак во 2001-та година.

Инаку на одбележување на денешниот ден денеска од ВМРО-ДПМНЕ положија цвеќе и на самото место каде што се случи трагедијата кај местото Карпалак.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.08.2020 - 14:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега