Ден после песочната бура, Австралија ја погоди и град со големина на голф топче- оштетени автомобили и паднати дрвја (ВИДЕО)

Само еден ден по песочната бура на југоистокот на Австралија, паѓаше силен град со големина на голф топче.

Природни катастрофи и понакатак ја „напаѓаат“ Австралија. Се започна со пожари, а потоа почнаа да паѓаат обилни дождови па започна и поплава.

Сега на југоисток од земјата започна песочна бура и силен град. Градот оштетил многу автомобили и искршил повеќе дрвја.

Вчера Австралија ја погоди и песочна бура.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.01.2020 - 12:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега