Денис Родман открива тајна на Северна Кореја: „Ако оваа жена се појави на ТВ знаете дека нешто не е во ред“

Легендарниот кошаркар Денис Родман изминативе години изгради необично пријателство со севернокорejcкиот лидер Ким Joнг Ун.

Во јавноста се појавија шпекулации дека лидерот на Северна Кореја не ја преживеал опepaциjaта на срцето, а Денис Родман има свое мислење за ова.

„Комуницирам со Северна Кореја, но можам да ви кажам едно- ако ја видите неговата сестра на телевизија, како ја води земјата, ќе знаете дека нешто не е во ред, само тоа ќе ви го кажам”, рече Родман во емисијата на Пирс Морган.

Се смета дека Кин Јо Џонг би можела да биде следната на тронот од Северна Кореја доколку му се случи нешто на Ким.

„Неговата сестра е прекрасна. Беше многу љубезна кон мене додека бев таму”, рече Родман, кој истакна дека дека не верува во шпекулациите кои се појавија во јавноста на почетокот од мај.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.05.2020 - 13:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега