Дескоска: Згрозена сум од случувањата во СЈО

Министерската за правда, Рената Дескоска во „ClickPlus” рече дека е згрозена од случувањата во СЈО, мислејќи на случајот „Рекет“ во кој беше инволвирана и Катица Јанева.

Дескоска, пак, рече дека и натаму верува и се надева на закон за ЈО.

Таа истакна дека СЈО сега постои само на хартија и дека сите предмети се трансферирани кон Републичкото јавно обвинителство.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.12.2019 - 22:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега