Детали за акцијта на полицијата: Се апсеше на 36 локации во Скопје

Припадници на полицијата од рано изутринава извршија претреси на 34 локации во главниот град, при што се приведени повеќе лица, пренесе Макфакс.

Претреси биле извршени во Ѓорче Петров, Грчец, Арачиново, Чаир, Бутел, Визбегово, Бардовци, Студеничани и во Центар. Полицијата барала повеќе лица инволвирани во различни кривични дела.

При претресите биле пронајдени дрога и нелегално оружје, дознава „Макфакс“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.12.2019 - 15:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега