Детали за тешката несреќа на авбтопатот Скопје-Штип: Младо момче загина

Младо момче загина во сообраќајна несреќа која се случи вчера на автопатот Скопје-Штип, информира МВР.

„На 08.05.2021 во 16.50 часот било пријавено дека на автопатот Скопје-Штип, во близина на клучка Коњари, патничко возило „нисан навара“, со скопски регистарски ознаки, излетало од патот. С.О.(27) од село Елово, починал на местото на незгодата, а С.А.(37) од село Долно Количани се здобил по тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники “Мајка Тереза“. Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје“, стоопшти полицијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.05.2021 - 12:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега