Детали за ужасната несреќа во која загина Шабан Шаулиќ - пијан возач удрил во неговиот автомобил

Кралот на народната музика Шабан Шаулиќ загина во стравична сообраќајна несреќа во Германија.

Како што неофицијално се дознава, Шабан тргнал накај аеродром кога се случила несреќата. Со автомобилот не управувал тој, туку имал возач. Со него бил и неговиот кум кој исто така е повреден.

Покрај Шабан во автомобилот биле музичарот Мирсад Кериќ.

Според последните информации Кериќ е во тешка здравствена сосотојба додека на Бобан му се скршени три ребра, рекол низ плач неговиот менаџер Сабит Дервишевиќ.

Како што информираат германските медиуми, пијан возач со автомобил од марката „маздљ“ удрил во неговиот автомобил. Иако лекерите дале се од себе да го спасат кралот, не успеале.

Како што се наве3дувам во полицискиот извештај две возила излетале од патот и удриле во банкина.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.02.2019 - 13:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега