Детална викенд временска прогноза - Ќе се погоди ли времето за прошетка

Времето во Македонија денеска променливо облачно со услови за краткотраен локален дожд. 

До крајот на оваа седмица ќе преовладува променливо облачно време.

По котлините ќе има услови за појава на утринска магла. Во недела кон крајот на денот се очекуваат нови врнежи од дожд.

Ова е деталната викенд временска.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.11.2019 - 20:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега