Детската клиника со позитив на денот: Денес се радуваме на една прекрасна хероина – Румеса ја победи леукемијата

Седумгодишната Румеса ја победи болеста и денеска целосно здрава си замина од Детската Клиника.

Оваа убава вест Детската клиника ја објави на својот Фејсбук профил.

„Во ова време кога сите стравуваме за своето и здравјето на децата, на нашите најблиски, не е се така неизвесно и лошо. Денес се радуваме на една прекрасна херојка, има супер вест! Нашата пациентка Румеса, здрава ја праќаме дома! Таа ја победи леукемијата и срамежливо заѕвони на нашето ѕвонче. Драга наша Румеса, нема веќе боцкања и страв, само напред“, напишаа тие.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

31.03.2020 - 08:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега