Девојка нападната во скопското село Петровец

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 15:10 часот 27-годишната И.Ј. од Скопје пријавила дека во село Петровец била физички нападната од С.Д.

До физичкиот напад, според пријавеното, дошло по претходно нарушени семејни и имотно-правни односи. Се работи на расчистување на случајот, велат од полицијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.06.2020 - 15:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега