ДИК може да остане без време да го подготви референдумот

Комплетирањето на Државната изборна комисија не треба да се условува со никакви други закони, порача денеска Министерката за правда Рената Дескоска на трибината за финансисрање на политички партии организирана од НДИ.

Министерката потенцираше дека одолговлекувањето може да го стави во ситуација новиот состав на ДИК неподготвен да влезе во референдумот.

Дескоска не сакаше да коментира кои се барањата на опозицијата додавајќи дека не е дел од тимовите кои преговараат за тоа.

 

 

 

12.07.2018 - 11:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега