ДИК соопшти во кои скопски општини победи ВМРО-ДПМНЕ, а во кои СДСМ

Државната изборна комисија на својата официјална веб страна ги објави резултатите од првиот круг на локалните избори.

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ победи во следниве општини: Аеродром, Гази Баба, Ѓорче Петров, Илинден.

СДСМ победи во Центар и Шуто Оризари:

ДУИ извојува победа во Сарај и Чаир:

 

 

18.10.2021 - 00:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега