Димитров утре на средба со Дендиас во Брисел

 

На маргините на Самитот на министрите за надворешни работи на земјите членки на НАТО, утре ќе одржат средба Никола Димитров и Никос Дендиас, јави дописничката на МИА од Атина.

Како што соопштуваат од грчкото МНР, министерот за надворешни работи на Грција, утре ќе учествува на состанокот на кој фокусот ќе биде ставен на подготовките за НАТО Самитот на 3 и 4 декември, а ќе оствари средби и со неговите колеги од Северна Македонија и Исланд.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.11.2019 - 17:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега