Димовски: Да потпишеш договор, а да добиеш само тапкање по рамо е доволно да се признае дека е промашена стратегија

Пратеникот Илија Димовски на својот Твитер профил објави статус поврзан со одбивањето на Македонија за отпочнување на преговори со ЕУ.

-Да потпишеш договор како оној од Нивици и за возврат да добиеш само тапшање и неколку убави зборови од ЕУ (што и беше причина за договорот и референдумот) е доволна причина да признаеш промашена стратегија. Лани ни одложија за една година, годинава за пола.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.06.2019 - 20:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега