Димовски: Груби може да ја спречи оставката на Заев

„Оставката на Заев може да биде стопирана“, изјави поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски во вечерашното гостување на Канал 5, појаснувајќи дека го кажува тоа што Груби и Османи го повторија неколкупати во последните денови – дека не се согласуваат со оставката.


Според Димовски, досега сѐ што кажал Груби за Заев, испаднало точно.


-Веќе поминавме месец и повеќе од локалните избори, во кои немаме ефектуирање на политичката моќ на централната власт. Ова формирање на влада ќе трае уште повеќе од месец. Долго време е потребно за СДСМ да си ги регулира внатрепартиските односи и потребата да се испазари со Алтернатива. Тоа државата ќе ја чини четири месеци, рече Димовски во гостувањето во емисијата „Само вистина“.

Димовски: Груби може да ја спречи оставката на Заев

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега