Димовски: Груевски ќе биде кандидат за Премиер на ВМРО-ДПМНЕ (ВИДЕО)

Кандидат за премиер на Македонија со кој ќе настапи ВМРО-ДПМНЕ на предвремените парламентарни избори ќе биде Никола Груевски, а за кандидат за премиер на Владата која е задолжена да ги спроведе овие избори ќе биде генералниот секретар на партијата Емил Димитриев.

Ова се одлуките на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ кои ги соопшти Илија Димовски, член на ИК.

 
 
14.01.2016 - 21:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега