Димовски: Нека е на помош чесниот крст, браќа и сестри по вера

Бог се јави! Нека е на помош чесниот крст, браќа и сестри по вера, порача Димитар Димовски од ВМРО-ДПМНЕ.

-Оваа година нека ни биде година на победи, да биде година на обнова, да престанат неправдите, да престанат понижувањата, да престане срамот. Да ги вратиме гордоста и достоинството , вербата и насмевката кај секој Македонец. За многу години, посочи тој.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.01.2020 - 13:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега